شهدای شهر بن

کاش بودیم با شما ، ای شهدای شهر مـن

شهدای شهر بن

کاش بودیم با شما ، ای شهدای شهر مـن

شهدای شهر بن

این وبگاه جهت معرفی شهدای شهر بن در استان چهارمحال و بختیاری طراحی شده است.
امیدواریم مورد رضایت شهدا قرار بگیرد.

خانواده های شهدا می توانند مطالب و عکس های شهدای خود را جهت درج در این وبگاه از طریق آدرس :
(شهر بن - خیابان ملت ، کافی نت شهر بن - شهر من ) به دست ما برسانند.

یا در صورت توان به آدرس naderi5jafar@gmail.com ایمیل نمایند.


کاربران می توانند اطلاعات شهید موردنظر را در قسمت راست وب در بخش طبقه بندی موضوعی و نام خانوادگی شهید مورد نظر جستجو نمایند.

اگراطلاعات جدیدی از یک شهید به دست ما برسد پست مربوط به آن شهید به روزرسانی می شود و در صفحه اصلی قرارمی گیرد.


آخرین نظرات
نویسندگان

۵ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است


زندگی نامه شهیدمسلم آذری بنی


شهیدمسلم آذری بنی درسال 1348 در شهربن دیده به جهان گشود تا چنان که شایسته روح او است چشم بر رزق و برق این هستی ببندد وشاد و مسرور در سرای دیگر چشم بگشاید.

وی دارای اخلاق پسندیده بود، به طوری که شایستگی اخلاقیش زبانزد همگان بود.مهربان و شوخ طبع بود و دارای رفتاری شایسته و اجتماعی که به راحتی با اطرافیان باب دوستی می گشود و در مصاحباتش برانجام دادن واجبات دینی و ترک محرمات تأکید می کرد.

در جلسات مذهبی و در بسیج فعالانه شرکت می جست تا این که در سال 1360 عازم خدمت سربازی شد. او پنج ماه زودتر، دفترچه اعزام به خدمتش را پرکرد و مشتاقانه در خط مقدم قرار گرفت و در منطقه ی زبیدات مفقود گردید.

پیکرپاک وی که شش سال در خاک عراق برجای مانده بود سرانجام در سال 1372 مصادف با روز عیدقربان به میهمانی دوستان خود درگلزار شهدای شهرش رفت. سبزینه ی وجودش بردستان پرصفای مردمان ، تشییع شد تا سبزتراز پیش بماند.فرازی از وصیت نامه شهید مسلم آذری بنی


«بسم الله الرحمن الرحیم»

رَّبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِیًا یُنَادِی لِلإِیمَانِ أَنْ آمِنُواْ بِرَبِّکُمْ فَآمَنَّا رَبَّنَا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَکَفِّرْ عَنَّا سَیِّئَاتِنَا وَتَوَفَّنَا مَعَ الأبْرَارِ.

پروردگارا، همانا ندا دهنده‏اى را شنیدیم که به ایمان دعوت مى‏کرد که به پروردگارتان ایمان آورید ما هم ایمان آوردیم پروردگارا، پس گناهانمان را بر ما ببخش و بدى‏هایمان را از ما بزداى و ما را در زمره نیکوکاران بمیران.


پس از حمد و سپاس خداوند متعال ، خدائی که برمن منت گذاشت و من را به این وادی مقدس ، محل عشق و ایثار دعوت کرد. و حمد و سپاس خدائی که نظر لطف برما کرد و ما را از وادی غفلت به وادی ایمان آورد.

شکرخدائی که به ما توفیق داد با اینکه بنده ای بسیار گنهکاریم ، ما هم بتوانیم در این راه قدم برداریم.

و سلام براولیاء الله و اوصیاء الله ، و با سلام و درود بریگانه منجی عالم بشریت آقا امام زمان(عج) ، و با سلام و درود به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ، و سلام و درود به کلیه شهدای اسلام از صدر تا کنون و با سلام و درود به رزمندگان اسلام که با سلاح گرمشان می جنگند تا سخنان امام امت را که فرمود:« و قاتلوهم حتی لا تکون فتنه» باکفرمبارزه کنید تا فتنه از روی زمین برداشته شود، لبیک می گویند .

و با درود و سلام فراوان به امت حزب الله که امیدواریم یک لحظه سلاح رزمندگان را برزمین نگذارند . و ای برادران باید دوراین دنیا را خط کشید و فکر آخرت را کرد. ما باید هرچه زودتر خودمان را بسازیم و توشه آخرت را آماده کنیم و راه قاسم و علی اکبرها را ادامه دهیم و انتقام خون شهیدان را از ستمگران بگیریم.

 وبه ندای هل من ناصر امام خمینی را لبیک بگوئیم و به شهیدان بگوئیم اگر شما به لقاءالله پیوستید سلاح گرمتان را برزمین نخواهیم گذاشت و تا آخرین قطره خونمان در برابر جنایتکاران خونخوار خواهیم ایستاد، و منافقین بدانند که هرچه شهدای ما بیشتر شوند ما بیشتر به خدا نزدیک می شویم.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ مهر ۹۴ ، ۱۰:۰۸
جعفر نادری بنی
شهید محمد حیدری بنی


فرزند: عبدالله


متولد: 1348/12/15


محل تولد : شهر بن۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۹:۵۱
جعفر نادری بنی
شهیدحمیدرضا هاشمی بنی

نام پدر: علی اکبر
محل تولد: خوزستان - آبادان
تاریخ تولد1342/10/10 :
مدرک تحصیلی: سیکل
رشته تحصیلی: عدم وجود اطلاعات
محل شهادت: نفت شهر
تاریخ شهادت 1364/06/08 :
گلزار شهید: گلزار شهدای شاهین شهر
مزار شهید: عدم وجود اطلاعات

 

شهیدحمیدرضا هاشمی بنی ، متولد دهم دی 1342، در شهرستان آبادان چشم به جهان گشود.

پدرش علی اکبر، کارگر شرکت نفت بود . تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت.

هشتم شهریور 1364، در نفت شهر بر اثر اصابت ترکش خمپاره توسط نیروهای عراقی شهید شد. مزار او در گلزار شهدای شاهین شهر واقع است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۹:۲۳
جعفر نادری بنی

دوشهید گمنام در تپه نورالشهدا مهمان شهر بن شده اند. سن یکی ازآنها 17 سال و دیگری 19 ساله است.


هردوی آنها در عملیات قادر به درجه رفیع شهادت نایل شدند.

گروه تفحص شهدا این شهدای گمنام را در منطقه حاج عمران تفحص کردند.حاج عمران نام پادگانی در 12 کیلومتری مرز ایران و عراق و در جاده مواصلاتی پیرانشهر- رواندوز(عراق) واقع شده است. این پادگان در «عملیات والفجر 2 » به تصرف رزمندگان اسلام درآمد.

این ناحیه پوشیده از عوارض کوهستانی است که از مهمترین آنها می‌توان به دو ارتفاع مرزی «تمرچین» و «قمطره» در 12 کیلومتری جنوب غربی پیرانشهر اشاره کرد. خط رأس کوه‌های قمطره مرز دو کشور ایران و عراق است.

بدون شک آوازه منطقه عملیاتی حاج عمران در تقویم جنگ تحمیلی و در طول هشت سال دفاع مقدس همواره یاد آور رشادتها و جانفشانیهای فرزندان ایران زمین بوده که در حفاظت و صیانت از آرمانهای انقلاب و پاسداری از حریم مقدس جمهوری اسلامی ایران از هیچ کوششی دریغ نکرده و با شجاعت خود حماسه پایداری و استفامت خلق نمودند.

حاج عمران در طول دوران جنگ تحمیلی همواره محل انجام عملیتهای موفقیت آمیزی بوده است که لازم است به آنها اشاره شود:

عملیات‌های انجام گرفته در این منطقه: «والفجر 2» 62/4/29 ، سپاه و ارتش «ایذایی ظفر3»64/4/7 ، لشکر 64 ارتش «قادر» 64/4/24 ، سپاه و ارتش «پدافندی حاج عمران»، 65/2/24، ارتش «حاج عمران» 65/3/2 ، تیپ 57 سپاه «کربلای 2» 65/6/10 ، سپاه « کربلای7» 65/12/13 ، لشکر 64 ارتش «فتح 10» 66/6/13 ، سپاه و معارضان کرد «نصر9 » 66/9/1 ، لشکر 64 ارتش

منطقه عملیاتی حاج عمران در شهرستان پیرانشهر اینک سند حقانیت و مظلومیت جمهوری اسلامی ایران در طول دوران جنگ تحمیلی است که با در آغوش کشیدن و میزبان همیشگی  بودن برای چندین شهید دوران جنگ تحمیلی مامن و ماوایی برای زیارت اهل دل بوده که همه ساله در ایام تابستان میزبان گامهای راهیان نور از اقسی و نقاط کشور می باشد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۹:۰۲
جعفر نادری بنی
شهید سیداسداله موسوی بنی

نام پدر: سیدنصراله

تاریخ تولد:1342/3/8

محل تولد:بن

وضعیت تاهل :مجرد

مسئولیت شهید در جبهه :رزمنده

یگان اعزامی :سپاه

تاریخ شهادت : 1361/11/18

کیفیت شهادت:--

محل شهادت:فکه

محل مزار :گلستان شهدا بن

عملیات منجر به شهادت:والفجرمقدماتیزندگی نامه شهید جاویدالاثر سید اسدالله موسوی بنی


شهید سید اسدالله موسوی بنی فرزند نصرالله ، در سال 1342 در شهربن دیده به جهان گشود و وجودش برخانواده ای که یکی از سادات شهراست ارزانی گردید. و آنگاه جوانی عاشق دین و مذهب ، با اخلاق شایسته و زبانزد مردم شهر شد.

پس از دوره ی دبیرستان در کنکور دانشگاه شرکت کرد و در تربیت معلم ، رتبه قبولی را کسب نمود.

اما او پیش تراز این درکنکور جبهه شرکت جسته بود. پس درس خویش را در دانشگاه خط مقدم آغاز نمود و شاد و مسرور از این حضور ، فعالانه خدمت نمود.

شهید سید اسدالله موسوی بنی در عملیات والفجر مقدماتی که در منطقه ی فکه طراحی و اجرا شد ، شرکت نمود و در این عملیات نام جاویدالاثر برخود گرفت . و تاکنون در خاک جبهه به انتظار آقایش آرامیده است تا برای انتقام خون مادرشان قیام نماید.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ مهر ۹۴ ، ۰۸:۲۷
جعفر نادری بنی